چاپ
دسته: blog
بازدید: 1260
تعریف گردشگری

تعریف گردشگری ، به معنای مجموعه ای از فعالیت ها و عملکردهای یک فرد یا گروهی از افراد است که با هدف گذراندن اوقات فراغت، به مکانی به جز مکان زندگی خود مسافرت میکنند.

مدت زمانی که گردشگران به مکانهای مختلف در سراسر جهان سفر میکنند، بین یک شب تا یک سال در مکان جدید اقامت داشته باشد.


تاریخچه گردشگری در جهان


تاریخچه گردشگری در جهان ، به سال 1950 باز میگردد که در آن سال، حدود 25 میلیون توریست به کشورهای مختلف مسافرت کرده بودند. این آمار در سال 2007 به 825 میلیون نفر و در سال 2017 به 1 میلیارد و 323 میلیون نفر رسید. همچنین پیش بینی میشود که در سال 2030، 1.8 میلیارد نفر جهت گردشگری به نقاط تاریخی، طبیعی و گردشی در کشورهای دیگر سفر نمایند. گردشگری در حال حاضر یکی از منابع اصلی درآمد اکثر کشورهای جهان، از گردشگری و سفر افراد به کشورهای مختلف اخذ میشود. در تاریخچه گردشگری میتوان مشاهده کرد که گردشگری تفریحی مانند شکار، ماهیگیری، کوه نوردی از جمله فعالیتهای گردشگران به قطب شمال و جنوب کره زمین در سال 1807 بوده است.


گردشگری در اروپا


گردشگری در اروپا ، به زمان سفرهای زائرین قرون وسطی مربوط میشود. در آن زمان، مسافرتهای مذهبی توسط زائران کلیسای اعظم کانتربوری در کشور انگلستان انجام میشد. از جمله فعالیتهایی که زائران در سفرهای مذهبی انجام میدادند، آوردن سوغاتی از سفر، داشتن حسابهای بانکی در بانکهای خارجی و استفاده از روشهای مختلف جهت حمل و نقل میباشد. جایگاه زائران در صنعت گردشگری مهم میباشد. در قرن شانزدهم در کشور انگلستان، تورهای تفریحی بزرگی برگزار میشد که در آن سفرها، پسران اشراف زاده جهت کسب تجربه و مهارتهای جدید، به تورهای دور اروپا اعزام میشدند. تورهای بزرگ اروپا در قرن هجده میلادی رونق زیادی به خود گرفت.


نتیجه گیری:
گردشگری به فعالیت گردشگرانی گفته میشود که با هدف گذران اوقات فراغت به نقاطی از جهان مسافرت میکنند. پیش بینی میشود در سال 2030 تعداد گردشگران جهان به 1.8 میلیارد نفر در سراسر کشورهای مختف جهان برسد.